Békés és biztonságos Magyarország – Interjú Tuzson Bencével

Tuzson Bence: Mindent megteszünk azért, hogy megvédjük Magyarországot és a magyar embereket Aki ezekben a napokban Ukrajnából érkezik hazánkba, biztos lehet abban, hogy Magyarországon barátok fogadják – fogalmazott Tuzson Bence, térségünk országgyűlési képviselője, amikor a humanitárius segítségnyújtásról kérdeztük. Mint mondta, a jelenlegi feszült geopolitikai helyzetben megfontolt döntésekre, higgadtságra és stratégiai nyugalomra van szükségünk. A képviselő a választókerületünkben adománygyűjtést szervezett a háború miatt bajbajutottak megsegítésére, és ennek köszönhetően már Csömörről is útnak indultak a segélyszállítmányok. Tuzson Bence hangsúlyozta: Magyarországnak mindenképp ki kell maradnia a szomszédságunkban folyó háborúból.

– Folyamatosan halljuk, követjük a szomszédos országból érkező híreket. Mit lehet most tenni, Ön hogyan látja az előállt helyzetet?– Mindent megteszünk azért, hogy megvédjük Magyarországot és a magyar embereket a háborús konfliktustól, és azért, hogy hazánk ne sodródhasson bele ebbe a háborúba. A magyar emberek békét akarnak. Meggyőződésem, hogy aki ebben a rendkívüli helyzetben uszít és hergeli az embereket, az nincs tisztában a tettei súlyával, ez ugyanis rendkívül veszélyes. Kampánycélokra felhasználni egy ilyen helyzetet, egészen elképesztő és felfoghatatlan, nem is lehet erre szavakat találni. Óvni és védeni kell a magyar embereket és az eredményeinket, amelyekért megdolgoztunk, nem pedig a külföldi érdekeket kiszolgálni. Ahhoz, hogy hosszú távon is meg tudjuk őrizni azokat az európai szinten is kiemelkedő eredményeinket, amelyeket tavaly a repülőstarttal újraindult gazdaságunk ért el, Magyarországnak mindenképp ki kell maradnia a szomszédságunkban folyó háborúból. Azt sem fogjuk hagyni, hogy a fegyveres konfliktus árát a magyar emberekkel fizettessék meg.

– Hogyan érheti el ezt Magyarország?
– A legfontosabb, hogy megőrizzük a nyugalmunkat és a higgadtságunkat, mert csak így tudunk jó döntéseket hozni. Különösen fontos, hogy akkor is képesek legyünk erre, amikor vannak olyanok, akik kapkodó döntésekre akarnak bennünket kényszeríteni. Nekünk most stratégiai nyugalomra van szükségünk. Nagyon fontos, hogy egy olyan országként, amely közel van a háborús térséghez, óvakodjunk minden olyan döntéstől, amely veszélybe sodorhatja hazánkat. Éppen ezért nem küldünk magyar katonákat Ukrajnába, a háborús övezetbe. Sem katonákat, sem fegyvereket nem küldünk a szomszédos országba, aki ilyet követel, az emberéleteket tesz kockára, a biztonságunkat veszélyezteti. Meggyőződésem, hogy aki politikával foglalkozik, országgyűlési képviselőként vagy a kormány tagjaként, annak elsődlegesen mindenképp a magyar érdeket kell szem előtt tartania. Aki ilyen rendkívüli helyzetben is külföldi érdekeket szolgál, az a magyar emberek biztonságát teszi kockára.

 – Az Ukrajnából érkező menekültek ellátását meg tudják oldani a humanitárius szervezeteink?
– Mindent megteszünk a hozzánk érkező, menekülő emberekért a humanitárius- és segélyszervezetekkel, a határ menti települések helyi önkormányzataival együttműködésben. Ellátjuk őket, szállást adunk, a vonatokon ingyenesen utazhatnak tovább mindazok, akiknek van hova menniük, gondoskodunk a gyermekekről, édesanyákról, családokról. A szomszédságunkban háború van, mindenkin segítünk, aki hozzánk jön, de számunkra ebben a helyzetben is Magyarország és a magyar emberek érdekei a legfontosabbak. Minden órában azzal foglalkozunk, hogy mely döntés az, ami a leginkább szolgálja a magyar érdekeket.

 – Habár térségünk nincs a határövezetben, itt nálunk mi a segítség módja?
– A választókerületünkben adománygyűjtést kezdeményeztem, és szervezzük a háború miatt bajbajutottak megsegítését. Településvezetőkkel, helyi vállalkozókkal egyeztettem, körzetünk minden településén szervezett keretek között gyűlnek az adományok. Páratlan ez az összefogás, példaértékű, ahogyan a körzetünk segít. Pakolunk, gyűjtünk, jelen vagyunk az adományozó helyszíneken. Csömörön például az önkormányzattal együttműködésben a Szociális Alapszolgáltatási Központban, vagyis a Kossuth utca 71-ben várjuk a felajánlásokat. A térség országgyűlési képviselőjeként büszkeséggel tölt el, hogy Csomád, Csömör, Dunakeszi, Erdőkertes, Fót, Göd és Veresegyház lakossága, az itt élő emberek egy emberként mozdultak meg, hogy segítséget nyújtsanak. Köszönöm mindenkinek, aki csatlakozott Magyarország történetének egyik legnagyobb humanitárius akciójához.

– Többször is hangsúlyozta, hogy a válsághelyzetben elsődlegesek hazánk és a magyar emberek érdekei. Ezeket a jelen körülmények között mennyire tudjuk megvédeni?
– Nagyon erős februárt tudhatunk magunk mögött: a múlt hónapban visszakapták a gyermeket nevelő családok a tavaly befizetett személyi jövedelemadójukat az átlagbér szintjéig, és folyósítottuk a tizenharmadik havi nyugdíjat is, az érintettek ekkor kapták meg a megemelt minimálbért és a szakmunkás minimálbért, valamint az első SZJA-mentes bérüket a huszonöt évnél fiatalabbak, és életbe lépett az élelmiszerárstop is. Mindezek olyan intézkedések, amelyeket a magyar gazdaság erősödése tett lehetővé. Így olyan dolgok válnak ma már kézzelfoghatóvá mindnyájunknak, amelyekért a magyar emberek és a magyar vállalatok nagyon sokat dolgoztak. Annak érdekében, hogy ezeket az eredményeinket hosszabb távon is meg tudjuk őrizni – ahogy már mondtam is – Magyarországnak mindenképp ki kell maradnia a szomszédságunkban folyó háborúból. Nagyon bízom benne, és mindent meg is teszünk azért, hogy mielőbb helyreálljon a béke.

– Térségünk hazánk legdinamikusabban fejlődő régióinak egyike. Jelen helyzetben is meg tudjuk őrizni ezt a vezető helyünket?
– Iskolákat, óvodákat, bölcsődéket építettünk és bővítettünk a körzetünkben. Fejlesztettük a közlekedést, és egy újabb jelentős beruházás előtt állunk, hiszen százkilencvenmillió forintos támogatást nyert el Csömör a Laky úti csomópont körforgalommá való átépítésére. Az M2-M3 összekötő út megépülésével pedig hatalmasat fogunk előrelépni a közlekedésfejlesztésben. A Budapesti Agglomerációs Vasúti Stratégia különösen előnyös helyzetbe hozza a csömörieket, hiszen tartalmazza például az M2-es metró összekötését a H8-as gödöllői és a H9-es csömöri HÉV-vonallal, aminek köszönhetően a Csömörön fölszálló utas átszállás nélkül juthat majd el a belvárosba vagy akár Budára, egészen a Déli pályaudvarig. Mindezek mellett megújítottuk az egészségügyi intézményeinket, településeink folyamatosan zöldülnek, szépülnek. Óvodai, iskolai fejlesztésekkel is gondoskodunk a legkisebbekről és az iskolásokról. Most három új bölcsőde építésébe kezdünk bele, Csömör mellett Dunakeszin és Fóton is, az új bölcsődék pedig további száztizenkét új férőhelyet biztosítanak majd. Mindezt azért tesszük, hogy gyermekeink, a legkisebbek, jó és szép körülmények között fejlődhessenek, és hogy a szülők számára, ha úgy döntenek, hogy visszamennek dolgozni, minél egyszerűbb legyen újra munkába állni. Gyermekeink biztonságánál és jóléténél semmi sem lehet fontosabb. Az a célunk, hogy a körzetünkben iskolába járó gyerekek kényelmes, színvonalas körülmények között tanulhassanak, ezért egy új, tizenhat tantermes általános iskolát is építünk itt, Csömörön. Minden fejlesztésünk a körzetünkben élő kicsik és nagyok kényelmét, a családok biztonságát szolgálja, és számomra ez a legfontosabb, én ezért dolgozom.

Scroll to Top